Okolí srubu

V blízkosti hrad Bítov, vranovský zámek, zřícenina Cornštejn, zámek Uherčice aj. Vranovská pláž 5km. možnost výletu lodí s ochutnávkou moravských vín a sýrů. Na pláži tobogán, půjčovna šlapadel, vodní atrakce.

Hrady a zámky Moravsko-rakouského Podyjí (kliknout na název zámku a přesměruje Vás to na odkaz) Bítov Cornštejn Frejštejn Nový Hrádek Police Uherčice Vranov Znojmo

Mimochodem, věděli jste, že těch hradů a zámků je na tomto relativně malém území dvacet?

Hrad Bítov

Ryby, rybaření – Vranovská přehrada – revír Dyje 15 (ÚN Vranov)

Rybaření: Z důvodu delšího trvání sucha je rybaření zatím možné jen v jarních měsících. Pak začíná klesat hladina přehrady a zhoršují se podmínky pro rybaření.

Mezi nejvyhledávanější rybářské revíry, na kterých lze chytit trofejní ryby a při rybaření prožít nevšední zážitky, patří určitě Vranovská přehrada – revír Dyje 15 (ÚN Vranov). Rekordní úlovky ryb byly na Dyji č.15 zaznamenány především u dravých ryb. V současnosti jsou největšími rybami v ČR ulovenými na Vranovské přehradě sumec velký (94 kg / 255 cm), štika obecná (27,2 kg /137cm) a úhoř říční (4,2kg /127 cm) – viz. některé další trofejni ulovky. Zájemcům o rybolov pstruhů je ve Vranově nad Dyjí k dispozici pstruhový revír Dyje 14 (respektive Dyje 13 v NP Podyjí).
Ani nečlenové rybářského svazu nemusejí přijít zkrátka a mohou si na Vranovsku zachytat na soukromých rybnících U Jejkala.

Rybářské povolenky:

Rybářské povolenky na revíry MRS (tedy i Dyje 15, Dyje 14 a Dyje 13) lze získat přímo ve Vranově nad Dyjí. Zakoupit si je zde mohou členové ČRS a cizinci, členům MRS doporučujeme zakoupit povolenky ve svých domovských organizacích.
Prodej povolenek: pan Vlastimír Perna, Zámecká 202, 671 03 Vranov nad Dyjí, tel. (+420) 603 568 560.

Mapa revíru Dyje 15(ÚN Vranov) – rybářsky zajímavá místa

Rybaření na Vranovské přehradě

Vranovská přehrada je vedena jako nádrž na pitnou vodu, avšak výkon rybářského práva ani rekreace zde nejsou nijak výrazně omezeny. Jedinou výjimku pro rybáře tvoří v době hájení trdliště (Švícarská zátoka, část ústí Želetavky). Vzhledem k tomu, že se ÚN Vranov nachází na horním toku Dyje, není nijak znečištěna. I tento fakt je jedním z důvodů, který řadí tuto přehradu k jednomu z nejlépe zarybněných revírů u nás.

 

Farářka (Jazovická zátoka) (8) RYBÁŘSKÝ SRUB

Tato část Vranovské přehrady je jednou z nejvyhledávanějších rybářských lokalit revíru. Kromě obrovských sumců (byl zde uloven i náš největší sumec – 94 kg), kterými je tato část přehrady proslulá, se na Farářce vyskytují i velcí kapří (okolo 10-15 kg). Těchto kapitálních kaprů se tu uloví dost hlavně na jaře.
Příjezd až do zátoky je možný po lesní silničce (odbočka před obcí Jazovice). Břehy jsou tady většinou pozvolné s písčitým/bahnitým dnem, ale rybaření je jako ve většině chatařských oblastí limitováno koupajícími se rekreanty a přístupem k vodě v blízkosti chat.Kde se přímo nachází RYBÁŘSKÝ SRUB.

Cykloturistika, cyklotrasy, cyklostezky

Cyklobus v NP Podyjí a lodní doprava s jízdními koly Ti, kteří nemají rádi kopce nebo je namáhá zdolávání větších převýšení (rodiny s dětmi, senioři,…), mohou využít cyklobusu, který je vyveze i s koly z hlubokého údolí Vranova nad Dyjí do vyšších bodů NP Podyjí. Cyklobus můžete použít i tehdy, jestliže se chcete dostat do vzdálenějších částí NP Podyjí nebo do Znojma.
Cyklobus na Vranovsku jezdí obvykle od června do konce září a jeho trasa kopíruje hranici NP Podyjí z Vranova nad Dyjí do Znojma.